O středisku

Drápy i zobákem,
Bouři, slunci vstříc Šipka letí vždy výš, krí, krí, krí…

Naše oddíly

Naše středisko má celkem 8 oddílů, z toho 7 oddílů obsáhne od předškoláků až po skoro dospělé. Náš kmen dospělých združuje několik generací našich členů, kteří prošli naším střediskem.

8. smečka vlčat

Kluci od 8 do 10 let.

Vůdce: Klika
Schůzky: středa

21. oddíl skautů

Kluci od 11 do 14 let.

Vůdce: Pólo
Schůzky: středa

22. oddíl skautek

Holky od 8 do 14 let.

Čekanka
čtvrtek

221. oddíl Mravenečci

Kluci a holky od 5 do 7 let.

Sára
pondělí

222. oddíl Záře

Kluci a holky od 11 do 14 let.

Hobit
úterý a středa

220. oddíl Záře vlčušky

Kluci a holky od 8 do 10 let.

Jáchym
pondělí a čtvrtek

42. roverský kmen

Kluci a holky 15+.

Poťka

Klub oldskautů střediska Šipka

Kmen dospělých.

Jarucha
nepravidelně 🙂

Vedení střediska

Monika Lásková – Slůně

Vedoucí střediska
Svého času jsem byla kapitánkou 22. oddílu skautek, vedoucí benjamínků a také vůdkyní a instruktorkou ČLK Rozrazil. Teď jsem vůdkyní střediska Šipka a snažím se podporovat oddíly při jejich činnosti. V neskautském životě jsem paní učitelka ve školce, kde pracuji s dětmi se speciálními potřebami. Když zbyde čas, ráda si posedím na trávě, dám dobré kafe, jídlo, postavím se na hlavu a v létě se ráda vydávám na moře na plachetnici.

Ondřej Finke – Malík

Zástupce vedoucího střediska
Bývalý spolukapitán 8. smečky, 21. oddílu a instruktor vůdcovského lesního kurzu Ursus, který se vrátil ze skautského důchodu, aby nyní ve středisku řešil organizační agendu. V osobním životě datový vědec se vztahem k moderním technologiím, cyklistice a science fiction.

Vojtěch Marek – Egg

Střediskový hospodář
Toho času jsem si prošel vedením vlčat, skautů a Mravenečků. Poté jsem se ve středisku věnoval fundraisingu. Ve volném čase rád odpočívám. Jsem na dovolené – té rodičovské, s profesním zaměřením na řízení v neziskovému sektoru a nově na oblast vývoje v IT.

Markéta Chlebovská – Lemurka

Výchovný zpravodaj
Vyrostla jsem ve 22. oddíle vodních skautek, který jsem pak i několik let vedla. Po odchodu z oddílu jsem se ale pořád ráda vracela, navštěvovala tábory a jezdila se podívat na výpravy, a tak jsem se po několikaleté pauze vrátila, tentokrát do vedení střediska. Ve středisku jsem součástí výchovného týmu a jsem tu pro to, abych pomáhala vedoucím oddílů řešit různé těžké výchovné situace a podporovala je. Vystudovala jsem srbštinu, a i když se jí teď v práci aktivně nevěnuji, pořád se hrozně ráda vracím na Balkán.

Naše klubovny

Bubenečská

Kafkova

Kalinův Mlýn